Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vítězstvím s Topolnou ukončily Halenkovice letní přípravu

11.08.2020 | Roman Janeček

V posledním přípravném utkání před zahájením sezóny 2020/2021 hostil náš tým na domácím hřišti Topolnou. TJ Topolná je jediným týmem, který v roce 2020 dokázal Áčko Halenkovic porazit (5:8). Stalo se tak na napajedelské umělce 29. února 2020.

Zdařilou letní odvetu, kterou shlédlo více než 150 diváků a která se hrála v tropických podmínkách, pro Vás okomentovala zápasová reportérka Markéta Graclová:

Poslední přátelské utkání před zahájením nové sezóny bylo opět plné zvratů, gólů a napětí. Situace na hřišti se měnila z minuty na minutu a nikdo si nemohl být jistý výsledkem. Pojďme si nyní připomenout zásadní momenty tohoto zápasu.

V prvních minutách utkání se domácí obrana, jako ve všech předešlých utkáních, opět činila. Ve 3. minutě zahájili hosté útok, gólman Martin Vykoukal ve snaze zabránit gólu vyběhl z brány. Hostům se však povedlo domácího gólmana obejít a střelu těsně před bránou vyrazil do autu Jirka Sudolský.

Další pokusy hostů o přihrávky šikovně vykryl Pavel Juřena a předvedl divákům, jak obratní a vytrvalí běžci se nachází v řadách současných policistů.

V 11. minutě se k míči dostal Ondra Kadlčák, rychlostí blesku prokličkoval obranou hostů a tvrdou střelou usadil míč do brankové sítě. Zajistil tak domácím vedení, které bohužel trvalo jen krátce. O minutu později se k bráně domácích řítil útočník hostů, unikl obránci Filipu Liškovi a vystřelil na bránu. Martin Vykoukal poslal míč do autu, což se pro domácí stalo osudným. Hosté z rohu střílí gól a vyrovnávají skóre utkání (stav 1:1).

Šance se zdály být vyrovnané na obou stranách. Ve 28. minutě se hra přesunula k bráně domácích, Topolná zahájila kanonádu. O nezměnění skóre se postarali domácí obránci, gólman a v neposlední řadě neschopnost hostů strefit se míčem do brány. V následujících minutách začala mít Topolná na hřišti viditelně navrch a domácí obrana pokulhávala. Bylo jasné, že domácí se budou muset hodně snažit, aby se jim povedlo navýšit skóre a vyhrát i poslední přátelské utkání.

Ve 43. minutě hosté opět nevyužili šanci na změnu skóre, jejich střela se odrazila od břevna a brankové čáry do bezpečné vzdálenosti od brány. Míče se ujali domácí a Jirka Sudolský se snažil ukázat, že domácí nejsou žádná Béčka. Ani jeho střela však neskončila v  brankové síti.

Druhý poločas začal stejně, jako první skončil. Naděje pro domácí přišla v 57. minutě, kdy rozhodčí odpískal penaltu. Té se ujal Dan Kocián a umístil střelu do pravého spodního rohu brány. Domácí se ujímají vedení, opět jen na chvíli. V 60. minutě domácí obrana ztratila míč a hostům nic nebránilo usadit míč za záda domácího gólmana Tomáše Janoška (stav utkání 2:2).

V 67. minutě si míč převzal Jara Blažek a od střídačky podél levé lajny jej vedl směrem k bráně. Promyšleně vystřelil pravačkou a ze vzdálenosti několika metrů poslal míč těsně pod břevno do pravého horního rohu (stav 3:2).

V 73. minutě akci hostů překazili domácí. Dan Kocián přihrál míč před bránu Jirkovi Sudolskému, který se postaral o dvougólový náskok domácích. Na hřišti i mimo něj se měnila atmosféra, hráči i diváci začali věřit ve vítězství. O dvě minuty později běžel Richard Vašíček na bránu. Gólman hostů, ve snaze sebrat mu míč, skončil na zemi, Richard tak měl volnou bránu a už jej nikdo nedokázal zastavit v umístění míče do brány (stav 5:2).

V 80. minutě hosté, aby zabránili gólu, poslali míč do autu a rozhodčí odpískal roh, kterého se ujal Dan Kocián. Umístil střelu přímo před bránu, kde čekal již připravený Radek Vlachynský, hlavičkou poslal míč do brány a navýšil skóre na 6:2.

V 88. minutě se hostům nečekaně povedlo vstřelit gól, se stavem 6:3 to na výhru však nestačilo. Utkání končí tak jako všechny ostatní jarní a letní přátelské zápasy pozitivně pro domácí Halenkovice.

Lepší přípravu na novou sezónu si domácí nemohli přát. Doufejme, že jim jejich nasazení vydrží a v podzimní části nové sezóny 2020/21 budeme moci sledovat jeden vítězný zápas za druhým.

Fotogalerie - Dušan Chlud

COVID-19 Nová pravidla pro pořádání zápasů regionálního fotbalu

V návaznosti na středeční rozhodnutí ministra zdravotnictví (č.j. MZDR 20588/2020-17/MIN/KAN) zveřejňujeme aktualizovaná pravidla pro...

Derby se Spytihněví ukončí první polovinu podzimní části sezóny

V zápase 8. kola podzimní části sezóny 2020/2021 nás čeká odvěký rival - mužstvo Spytihněvi.

Vítězství s Lukovem 9:0 nás poslalo o skóre do čela tabulky

Každý, kdo se rozhodl v neděli nepřijít podpořit halenkovické hráče, udělal velkou chybu a nezbývá mu, než svého rozhodnutí...